zboża ekspandowane

KONWENCJONALNE, EKOLOGICZNE I BEZGLUTENOWE

zboża ekspandowane

KONWENCJONALNE, EKOLOGICZNE I BEZGLUTENOWE

PortalSpozywczy.pl: Prezes Soligrano komentuje rynek produktów zbożowych

« wróć

Polacy coraz chętniej sięgają po dawne odmiany zbóż, takie jak proso, amarantus, komosa ryzowa czy orkisz – zauważa Kamil Rabenda, Prezes Soligrano w komentarzu udzielonym serwisowi portalspozywczy.pl.

Współcześni klienci coraz bardziej interesują się tym, jakiej jakości i o jakich wartości odżywczych produkty kupują. Coraz dokładniej czytają etykiety, a także sięgają po nowe smaki i towary nawiązujące do tradycji. Stąd zainteresowanie dawnymi odmianami zbóż.

– Konsumenci coraz częściej szukają produktów zawierających dawne odmiany zbóż, takie jak proso, amarantus, komosa ryżowa czy orkisz. Wiąże się to m.in. z tym, że Polacy coraz bardziej zwracają uwagę na to, co jedzą. Poszukują produktów wartościowych oraz zdrowych, a za takie uważane są właśnie dawne odmiany zbóż. Dodatkowo konsumenci chętnie sięgają po nowe smaki i są bardzo otwarci na nowości produktowe.

Soligrano od początku swojej działalności skupia się na dostarczaniu produktów wpisujących się w obecne nawyki żywieniowe Polaków. Widoczny odwrót od żywności wysoko przetworzonej i genetycznie modyfikowanej daje szanse na rozwój firm, które dostarczają żywność ekologiczną, nisko przetworzoną i wartościową.

– Zauważaliśmy ten trend i od samego początku budowania oferty Soligrano postawiliśmy również na produkty ekspandowane z wykorzystaniem dawnych zbóż. W naszej ofercie mamy, m.in. Soligrano BIO Orkisz oraz Soligrano BIO Quinoę, a także ekspandowany amarantus czy ekspandowany orkisz z różnymi dodatkami, np. miodem i wiśniami lub miodem i ananasem. Nie wykluczamy, że w przyszłości sięgniemy po kolejne stare odmiany zbóż i wprowadzimy je do naszej oferty. W tym zakresie bacznie obserwujemy rynek i jak tylko zauważymy znaczy wzrost zainteresowania danymi gatunkami zbóż, to będziemy odpowiadać na zapotrzebowanie klientów – dodaje Prezes Soligrano.

Pełna treść komentarza dostępna na Portalspozywyczy.pl:

http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/kamil-rabenda-soligrano-konsumenci-coraz-czesciej-szukaja-produktow-z-dawnymi-odmianami-zboz,147511.html 

Dane kontaktowe

SOLIGRANO Sp. z o.o. Sp. K.
Dobroń
ul. Wrocławska 20
95-082 Dobroń
Polska

pokaż mapę


tel.: +48 43 655 51 11
fax: +48 43 655 51 12

KRS: 0000595786
NIP: 7312050508
REGON: 363471853

Formularz kontaktowy

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane